شنبه, 04 آذر 1396


ertebat riasatt

telegramm

instagram-page

masiryab

taghvim

ruzshomar

masiryab

emam_khomeyni_logo

emam_khomeyni_logo

BannerVahedha

 

پرسشهاي متداول :

1- شرايط عضويت كتابخانه چيست ؟

عضويت در كتابخانه بسيار آسان است :

- يك قطعه عكس 4*3 جديد + كپي صفحه اول شناسنامه و تصوير پرينت انتخاب واحد كه داراي عبارت (تيك مالي خورده است) ؛ باشد.

و در نهايت تكميل فرم درخواست عضويت

پس از دريافت مدارك ، طي يك الي دو روز كاري كارت عضويت ، تحويل و مي توانيد از كتابخانه استفاده نماييد.

2- آيا وجهي براي عضويت بايد پرداخت كنم ؟ خير ، عضويت رايگان است.

3- مدت امانت هر كتاب چقدر است ؟ مدت زمان امانت براي دانشجويان 10روز است.

4- آيا مي توانم از منزل كتابي را در كتابخانه سما جستجو كنم ؟ بله ، به منظور رفاه حال ، شما دانشجويان عزيز و كليه مراجعين محترم اين امكان فراهم شده است با توجه به اينكه كتابخانه به شيوه مخزن بسته مي باشد ، جهت جستجوي كتاب به وب سايت آموزشكده سما بخش كتابخانه مركزي آموزشكده يا خدمات اينترنتي آموزشكده سما مراجعه نماييد. پيش از مراجعه حضوري با كليك روي عنوان كتاب از وضعيت امانت يا عادي بودن آن اطلاع حاصل كنيد.بعد از جستجو و يافتن كتاب مورد نظر، شماره رده بندي آنرا يادداشت كرده و تحويل مسئول كتابخانه دهيد.

5- کتاب امانت گرفته شده چگونه تمدید می شود؟ در صورتي كه عضو ديگري مدرك اماني را درخواست نكرده باشد ، امانت گيرنده مي تواند مدت امانت را آنرا تمديد كند.

6- در صورت مفقود شدن یا ناقص شدن کتاب امانی چه باید کرد؟

الف): د رصورتی که کتاب به امانت گرفته شده مفقود و یا اوراقی از آن بریده و یا به هر صورتی کتاب غیر قابل استفاده شود، باید عین کتاب یا آخرین چاپ آن را حداکثر در طول یک هفته با احتساب جریمه بابت خدمات آماده سازی کتاب تهیه و تحویل کتابخانه شود. در صورتی که کتاب نایاب باشد و به هر دلیل امکان تهیه آن وجود نداشته باشد امانت گیرنده موظف به جبران خسارت می باشد.

7- چه مدارکی از کتابخانه به امانت داده نمی شود؟

الف): کتابهای مرجع ب): کتابهای گران بها و نفیس ج): نشریات ادواری، پایان نامه ها،

(مجلات و كتب نفيس و مصور معماري فقط براي استفاده و عكس برداري داخل كتابخانه است )

8- نشرياتي كه كتابخانه آموزشكده برادران اشتراك دارد چيست؟

ليست نشريات كتابخانه آموزشكده برادران:

گروه

نام مجله

معماري

معمار

معماري و فرهنگ

معماري و شهرسازي

كامپيوتر

شبكه

دنياي كامپيوتر و ارتباطات

وب

حسابداري

حسابرس

حسابدار

9- جرايد موجود در كتابخانه آموزشكده سما برادران : روزنامه قدس و خراسان ، ضمنا جرايد تا مدت يك ماه در كتابخانه آرشيو مي گردد.

10- تسویه حساب با کتابخانه چگونه صورت می گیرد؟ كليه دانشجویان در پایان هر مقطع تحصیلی و نیز هنگام تغییر وضعیت تحصیلی نظیر انتقال، انصراف و یا نظایر آن باید با کتابخانه مرکزی تسویه حساب کنند. كليه اساتيد و كاركنان محترم نيز بايستي در صورتي كه به هر دليل به خدمت آنها خاتمه داده مي شودبا اين واحد تسويه نمايند . اعضای دارای کارت کتابخانه صادره از کتابخانه مرکزی در هنگام تسویه حساب ملزم به تحویل کارت عضویت خود و گرفتن فرم تسویه حساب از این کتابخانه می باشند.

11- نظام رده بندی کتابخانه چیست و شیوه استفاده از آن چگونه است؟

بر اساس نظام رده بندی کتابخانه کنگره ( (LCمی باشد. این طرح متشکل از 21 رده در قالب حروف الفبای انگلیسی می باشد و در حال حاضر از 26 حرف الفبا حروف I,O,W,X,V در این رده بندی به کار نمی رود و برای گسترشهای آینده ذخیره شده اند. این نظام، موضوعی و ساختار آن به صورت سلسله مراتبی از کل به جز است و حروف بزرگ در کنار رده اصلی برای رده های فرعی به کار می رود . همچنین باری تقسیمات فرعی از اعداد صحیح استفاده می شود.

با مراجعه به جدول راهنمای کلی این رده بندی به راحتی می توان از منابع استفاده نمود.

12- مراحل سفارش كتاب : اساتيد محترم مي توانند درخواست منابع مورد نياز خود را به طور كامل و دقيق (عنوان ، مولف ، ناشر ، ويرايش و....) به صورت مكتوب نوشته و به امضاي مديرگروه خود برسانيد و بعد از تاييد كارشناس كتابخانه ، تحويل رياست محترم دانشكده جهت سير مراحل اداري نماييد. (تامين بودجه – صدور مجوزهاي لازم – و....)

ضمناً جهت خريد از نمايشگاه كتاب تهران : ليست كتب نمايشگاه هرساله در وب سايت آن به نشاني http://www.tibf.ir آماده مي گردد .

لیست کتاب‌های ناشران خارجی برای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نشانی www.anjomannasheran.com قابل مشاهده است .

13- ساعت كار كتابخانه : 7:30 تا 14:30 پنجشنبه ها تا 13:30

14- استفاده از كتابخانه فقط با استفاده از كارت عضويت كتابخانه مقدور مي باشد.

15- هر مراجعه كننده فقط با كارت عضويت خودش مي تواند از كتابخانه استفاده كند.

16- كارت عضويت فقط به شخص عضو ، تحويل داده مي شود.

17- حداكثر كتبي كه به امانت داده مي شود 2جلد مي باشد.

18- با توجه به اينكه تأخير در برگشت كتاب توسط سيستم شبكه دانشگاه ثبت مي گردد لذا به تاريخ برگشت كتابهاي اماني خود دقت نماييد ؛ كد شناسايي دانشجوياني كه به هر علتي كتب خود را در موعد مقرر تحويل ننمايند از طريق سيستم اشكال دار مي گردد .